הפתרונות הקיימים היום בשוק ה-WiFi מתבססים על טכנולוגיית ה-Micro Cell ז"א כל AP עובד על תדר אחר וזה יוצר בעיית תכנון רדיו ונוצרים הפרעות הדדיות מה שגורם לניתוקים ורמת שרות נמוכה למשתמשים.
פתרון Hybrid Wireless מבית היוצר של Allied Telesis נותן מענה לבעיה זו על ידי שימוש בטכנולוגיית Blanket ז"א כל ה-AP’s עובדים על אותו התדר והמשתמשים מחוברים כל הזמן ללא צורך ב-Roaming , באותו הזמן ניתן גם לשלב גם תכנון של Micro Cell על כן זה נקרא פתרון Hybrid.
הפתרון של ה-Blanket בא לידי ביטוי במיוחד בתקן החדש AC Wave2 כאשר בתקן זה כל ערוץ רדיו הינו 80Mhz ולכן לא ניתן ליישם פתרון של Micro Cell בארגונים עקב מחסור בתדרים לשימוש.

  • פתרון זה מתאים למרכזים לוגיסטיים שכל הזמן הסביבה משתנת עקב רמות המלאי, פתרון ה-Blanket נותן כיסוי לאזור הלוגיסטי וכל המשתמשים מחוברים בצורה קבועה ללא התנתקות בזמן המעבר מ-AP אחד לשני.
  • ארגונים שצריכים תקשורת ללא ניתוקים לדוגמא שימוש ב-VoIP/Video אפליקציות אלו לא סובלות ניתוקים, פתרון ה-Blanket נותן מענה מושלם לאפליקציות אלו.
  • אזורים שיש בהם צפיפות גבוהה של אנשים באמצעות ה-Blanket ניתן להגדיל את רוחב הפס לאותם אנשים על ידי התקנה של יותר AP’s באותו אזור (באמצעות ה-Micro Cell יש מגבלה של כמות ה-AP’s עקב תכנון הרדיו).
  • ניתן להגדיר עד 3 Blanket’s בכדי להגדיל את רוחב הפס עבור משתמשים.